Ogłoszenia parafia Gołkowice 31 maj 2020 r

 1. Przeżywamy  Niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. . Msze Św. o godz. 7.00; o  8:00 w kaplicy; 9:00; 10:30 i 12:00 oraz o godz. 15.00 ostatnie Nabożeństwo Majowe i Msza Św.
 2. Jutro w poniedziałek przeżywamy drugi dzień Uroczystośći Zesłania Ducha Świętego, Święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte o godz.: 7.00; 8.00 w kaplicy; 9.00; 10.30;12.00 po południu o godz. 18.00.
 3. Dziękuję za ofiary składane  na budowę nowego kościoła i utrzymanie parafii.
 4. W czerwcu, nabożeństwa czerwcowe – przed Mszą Św. wieczorną litania do Serca Pana Jezusa
 5. We wtorek o 17.40 koronka i nowenna do Św. Antoniego.
 6. W środę  o godz. 17:30 Godzinki i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. W czwartek spowiedź Św. przed I Piątkiem miesiąca od 15.00 do 17.00 o 16.00 pół godzinna przerwa . Zapraszamy wszystkich, również dzieci klas IV, przed rocznicą Komunii Św. postarajmy się skorzystać ze Spowiedzi Św., aby dopełnić obowiązku Komunii Św. wielkanocnej. Serdecznie zapraszamy.  
 8. W czwartek przeżywamy I Czwartek miesiąca. Od 17.00 Godzina Święta. Modlitwy do Św. Rity
 9. W czwartek przeżywamy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 10.  W piątek przeżywamy I Piątek. Wspieramy modlitewnie i materialnie misje Święte. Kapłani do chorych pojadą od 8.00.
 11.  W sobotę przeżywamy pierwszą sobotę miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz.17.00.
 12.  W sobotę w kaplicy w Skrudzinie Spowiedź Św. dla dzieci z klasy III ze Sz.P. w Skrudzinie, które w tym roku przystępują do I Komunii Św. dla rodziców i rodzin: o godz.8.45 Nabożeństwo Pokutne od 9.00 spowiedź Św.
 13.  W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 14.  W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic w różach.  
 15.  Od przyszłej niedzieli szafarze udadzą się z posługą Komunii Św. do chorych.
 16.  Spotkanie dzieci klas III wraz z jednym rodzicem: we wtorek o godz. 15.30 w kaplicy w Skrudzinie, w środę po Mszy Św. klasa 3A i w czwartek po Mszy Św. klasa 3B.
 17.  Pierwsza Komunia Święta w naszej parafii odbędzie się klasami: w poniedziałek 8 czerwca 2020 r. o godz. 12.00 w kaplicy w Skrudzinie dla dzieci ze Skrudziny; w Gołkowicach: we wtorek 9 czerwca o godz. 12.00 klasa III A i w środę 10 czerwca o godz.12.00 klasa IIIB.
 18.  Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Ze względu na obecną sytuację procesja Bożego Ciała odbędzie się tylko wokół starego kościoła. Uprzejmie prosimy, aby Sołtysi poszczególnych miejscowości, Rady Sołeckie, wszyscy Drodzy Parafianie włączyli się, zorganizowali i wykonali ołtarze,  na placu wokół starego kościoła: Pierwszy ołtarz przy krzyżu misyjnym Gołkowice Górne. Drugi naprzeciw zakrystii Gaboń Praczka. Trzeci przybocznym wyjściu z placu kościelnego Skrudzina. Czwarty ołtarz przy figurze Św. Antoniego Gołkowice Dolne.
 19.  W imieniu całej parafii dziękuję za ofiary na kościół:
  1. Pewna rodzina z Gołkowic Górnych
  2. pewna rodzina z Naszacowic      
  3. Dziękujemy za ofiary na witraż, który będzie fundować nasza Parafia:
   1. Florek Józefa – Gołkowice Dolne
   2. Agata i Józef Bocheński – Naszacowice
   3. Lipień Maria Naszacowice
   4. Sylwia i Kazimierz Firlej – Gołkowice Górne
   5. Opoka Maria, Jadwiga – Gołkowice Dolne
   6. Teresa i Ryszard Janik – Gołkowice Górne
   7. Florek Józef – Gołkowice Dolne
   8. osobom i rodzinom anonimowym i tym którzy wpłacili ofiary na konto.
 20. Zostały przygotowane cegiełki, ofiara na witraż, który będzie fundować cała nasza Parafia, nasi znajomi. Cegiełki o różnych nominałach. Cegiełki znajdują się przy wejściu z kościoła w zakrystii. Uprzejmie prosimy o zabranie tych cegiełek i w miarę  możliwości wpłacenie ofiary na witraż. Przekażmy taką cegiełkę naszym krewnym i znajomym.
 21. Uprzejmie prosimy pomoc w zorganizowaniu loterii, składanie różnych rzeczy na loterie i cegiełki. Dziękuję za przekazane rzeczy na loterię. Bóg zapłać
 22. Dzisiaj po Mszach Św., w niedziele, święta oraz  w odpust  i następne niedziele  można nabywać cegiełki loterii Świętego Antoniego. Loteria Fantowa, losy po 7 zł,  będzie uruchomiona od najbliższego wtorku.  Do wygrania będą samochód  i wiele różnych i  ciekawych nagród.
 23. Przy wyjściu z kościoła można nabyć gazety: Gość Niedzielny; Niedziela.
 24. Zostały wykonane grobowce dla Księży, zgodnie z nakazem powizytacyjnym księdza biskupa.
 25. Przy wejściu do kościoła jest automat do dezynfekcji rąk. Korzystajmy z niego
 26. Są do zabrania gazety „ Dobre Nowiny” .
 27. Słowa Księdza Biskupa Ordynariusza

Ks. Proboszcz Kazimierz Koszyk