Ogłoszenia parafia Gołkowice 29 Listopad 2020 r.

1. Przeżywamy I Niedzielę Adwentu. Msze Św o 6.30; 8:00 (w Skrudzinie); 9:00;10.30 i  o 12:00. Po południu o godz.14.50 (wcześniej) modlitwy za zmarłych  i Msza Św. Niedziela synodalna.
  2. Bóg zapłać za ofiary składane na budowę kościoła.
  3. Bóg  zapłać za ofiary składane dzisiaj do puszek na Caritas parafialny.
  4. Dzisiaj jest pogrzeb + Śp. Eleonory Piwowar z Gołkowic Dolnych o godzinie 13.30; o 13.15 wyprowadzenie z kaplicy cmentarnej. Módlmy się o zbawienie Jej duszy i pociechę dla rodziny.
  5. Przeżywamy czas Adwentu. Roraty o godzinie 6.30, wcześniej godzinki. W kaplicy w Skrudzinie w tym roku Roraty o godzinie 7.30 wcześniej godzinki, w niedzielę o godz.8.00.
  6. Zapraszamy codziennie do udziału w rekolekcjach, modlitwie od godz.5.15.
  7. W poniedziałek przeżywamy Święto Świętego Andrzeja. Wszystkim solenizantom, wśród nich Księdzu Andrzejowi Katechecie, życzymy zdrowia, szczęścia, Bożego błog. opieki Świętego patrona.
  8. W poniedziałek na godzinie 18.00 serdecznie zapraszam delegacje, przedstawicieli grup, stowarzyszeń, szkół, władzy, by modlić się i złożyć Drogiemu Solenizantowi,  życzenia.
  9. We wtorek modlitwy do Św. Antoniego.
  10. W środę godzinki i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30.
  11. W czwartek Spowiedź Święta przed pierwszym Piątkiem od godz. 15.00 z pół godzinna przerwą o 16.00. Zapraszamy wszystkich do skorzystania ze spowiedzi, aby owocnie przeżyć Adwent.
  12. W tym tygodniu przeżywamy Pierwszy czwartek miesiąca. Godzina Święta od 17.00.
  13.  W tym tygodniu przeżywamy I Piątek miesiąca. Kapłani do chorych pojadą od 8.00. W Piątek duchowo i materialnie wspieramy misje święte.
  14.  W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja.
  15. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic w różach
  16. W  przyszłą niedzielę Świętego Mikołaja – życzymy wszystkim, żeby odwiedził ich Święty Mikołaj.
  17. Spotkanie ze Św. Mikołajem 6 grudnia – niedziela – . Święty Mikołaj będzie czekał w kościele. Dzieci, które będą w kościele po Mszach Św. niech zabiorą prezenty od Św. Mikołaja. Prosimy, aby prezenty zabrali również: Bractwo Dzieciątka   Jezus,  DSM, Schola,  aspiranci, ministranci i lektorzy;  zapraszamy dzieci, aby spotkały się ze Świętym Mikołajem.
  18. W przyszłą niedzielę ofiary przeznaczone na budowę nowego. Wspierajmy to wielkie dzieło.
  19. Zapraszam wszystkie dzieci, młodzież, rodziny i starszych do udziału w Roratach.
  20. W sklepach są wystawione kosze Caritas. Składajmy różne rzeczy na pomoc dla rodzin i osób potrzebujących — jest to dobry uczynek.
  21. Informacja Panów  organistów – Pan Stanisław Adamczyk – Gołkowice Dolne – Pan Paweł Kozieński Gołkowice Górne i Pan Leszek Stawiarski Gaboń Praczka i Skrudzina – patrz kartki…
  22. W niedługim  czasie chcemy montować  organy w nowym kościele. Ten montaż jest uzależniony od tego, czy zdołamy zgromadzić fundusz na ten szlachetny cel. Panowie organiście będą mieli  listy, by zapisywać ofiarodawców oraz cegiełki na montaż organów. Uprzejmie i gorąco proszę, aby każdy, w miarę swoich możliwości złożył cegiełkę na montaż tych organów. Bóg zapłać za wszelka pomoc i zrozumienie.
  23. Pan Bóg odwołał do wieczności: + Kazimierz Plata ze Skrudziny w Jego intencji 24 Msze Św.  od uczestników pogrzebu.  Śp. Jan Duda w Jego intencji zostanie odprawionych 20 Mszy Św. od uczestników ,pogrzebu. + Śp. Maria Szczypta 16 Mszy Św. od uczestników ,pogrzebu. Dziękujemy Rodzinie zmarłego Kazimierza Platy i Marii Szczypta za przekazanie tych ofiar na budowę kościoła.
  24.  Bóg zapłać za ofiary na kościół:
    • Maria i Jan Zaremba; Ewelina i Marek Zaremba i Bożena i Władysław Baziak
    • Kazimiera i Stanisław Kotas z Gołkowic Górnych
    • Z pogrzebu Kazimierza Platy = 1200 zł
    • Z pogrzebu Marii Szczypta = 800 zł
    • Pewna Rodzina ze Skrudziny; pewna osoba z Gołkowic Górnych.
    • Wszystkim ofiarodawcom anonimowym i tym, którzy wpłacili ofiary na konto – Bóg zapłać.
  25. Przy wyjściu z kościoła można nabyć gazety: Gość Niedzielny   i świece na stół wigilijny. Możemy nabyć dla siebie, znajomych kalendarze z naszej parafii i foldery. Serdecznie dziękujemy Drukarni – Łukasz Padula i Mateuszowi Witnik za przygotowanie i wydanie.
  26. W nowym kościele zostały zamontowane trzy piekne witraże od strony szkoły.
  27. Kiermasz świąteczny: przez cały   Adwent począwszy od dzisiaj, w budynku obok kościoła, wejście od strony ulicy, będzie trwał Kiermasz Świąteczny. Można nabyć wieńce adwentowe, stroiki i wiele innych rzeczy. Przed świętami również będą żywe wianki i stroiki.
  28. W przyszłą niedzielę do puszek będą zbierane ofiary na pomoc Siostrom Karmelitankom Dzieciątka Jezus pracującym w Afryce.

Ks. Proboszcz Kazimierz Koszyk