Ogłoszenia parafia Gołkowice 26 kwiecień 2020 r

1. Przeżywamy 3 Niedzielę Wielkanocną. Dzisiaj jest Niedziela synodalna. Msze Św. o godz. 7.00; o godz. 8:00 (w Skrudzinie); 9:00, 10:30; o 12.00: po południu o godz. 15.00.
  2. W dzisiejszą  niedzielę obchodzone będą Niedziela Biblijna i IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Do wspólnotowej lektury została wybrana Ewangelia według świętego Mateusza. W niedzielę rozpocznie się też 12. Tydzień Biblijny, który będzie trwał do soboty 2 maja 2020.
  3. Wychodząc z kościoła zabierzmy karteczki z teksami Ewangelii Św. Mateusza i Księgi Syracha. Zachęcamy do czytania Pisma Świętego w naszych domach.
  4. Dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie parafii.
  5. We wtorek modlitwy do Świętego Antoniego: o godz. 17.40 koronka i nowenna.
  6. W środę o godz. 17.30 Godzinki i nowenna do MBNP. Wspomnienie Świętej Katarzyny ze Sieny.
  7. W czwartek modlitwy do Świętej Rity.
  8. W czwartek Godzina Święta przed pierwszym piątkiem od godz. 17.00. Prosimy Koła Radia Maryja o prowadzenie tej godziny.
  9. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy piątek miesiąca. Ze względu na pandemię kapłani nie pojadą do chorych. Z Sakramentu Spowiedzi możemy skorzystać przed Mszami Świętymi przez cały tydzień lub po umówieniu się z księdzem. W piątek duchowo i materialnie wspierajmy misje święte.
  10. W piątek 1 maja wspomnienie, Święto Józefa robotnika. Święto pracy.
  11. Z okazji najbliższych świąt udekorujemy nasze domy, mieszkania flagami narodowymi.
  12. Od piątku rozpoczynamy nabożeństwa majowe.
  13. W kościele nabożeństwa majowe codziennie po Mszy Św. o 18.00, w niedzielę przed Mszą Św. o godz. 15.00.  W kaplicy w maju, Msze Św. i nabożeństwa majowe przez cały tydzień w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.00, a w czwartek, piątek i sobotę o godz. 7.00 ( rano). W niedzielę po Mszy Św. o 8.00.  Zapraszam  do udziału w nabożeństwach majowych, całe rodziny, szczególnie dzieci.
  14.  Uroczystość NMP Królowej Polski została przeniesiona z niedzieli na sobotę 2 maja. Msze Święte o godz. 7.00; 8.00 w kaplicy; 9.00; 10.30. Po południu o godz. 15.00.
  15.  W sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.14.30.
  16.  W przyszłą niedzielę Niedziela Dobrego Pasterza.
  17.  Wszystkim solenizantkom i solenizantom składamy najlepsze życzenia .
  18. W imieniu całej parafii dziękuję za ofiary na kościół:
    1. Dziękujemy za ofiarę na budowę kościoła dla Studia Mebli Kuchennych  KAM z Nowego Sącza.
    2. Pasoń Jan z Nowego Sącza.
    3. Pewna rodzina i pewna osoba z Gołkowic Dolnych
    4. Pewnej rodzina z Gołkowic Górnych i ze Skrudziny.
    5. Osobom i rodzinom anonimowym i tym, którzy wpłacili ofiary na konto parafialne.
  19.  Przy wyjściu z kościoła można nabyć gazety: Gość Niedzielny , Niedziela .
  20.  Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych, odprawiajmy je w domach rodzinnych, albo łącząc się duchowo poprzez media.