Ogłoszenia parafia Gołkowice 20 wrzesień 2020 r

 1. Przeżywamy XXV  Niedzielę Zwykłą.  Msze Św. o godz. 7.00; o 8:00 (w Skrudzinie); 9:00, 10.15 ( katecheza dla dzieci);10.30 i  o 12:00. Po południu o 14.50(wcześniej) Nieszpory i Msza Św.
 2. Z radością informujemy, że Jan Gancarczyk został przyjęty do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie oraz na studia filozoficzno-teologiczne w Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie Uniwersytetu im JPII w Krakowie. Otoczmy naszych kleryków modlitwą i wsparciem w dobrym przygotowaniu się do kapłaństwa.
 3. Bóg zapłać za ofiary składane na budowę kościoła: w kościele, naszych domach i mieszkaniach. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne.
 4. W poniedziałek Święto Świętego Mateusza Apostola i Ewangelisty.
 5. We wtorek koronka i nowenna  do Św. Antoniego .
 6. W środę  o godz. 17:30 Godzinki i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Wspomnienie Świętego Ojca Pio.
 7. W czwartek modlitwy do Św. Rity.         
 8.  Dzisiaj  i w tych dniach   dalej są  zbierane ofiary na wykonywanie różnych  prac w nowym kościele – spłatę posadzki. Bóg zapłać za pomoc, zrozumienie i życzliwość.
 9. Bóg zapłać za ofiary na kościół:   
  1. Honorata i Andrzej Miechurski z Naszacowic
  2. Janina i Jan Garwol z Dąbrowy Górniczej
  3. Pewna Rodzina i osoby z Mostek
  4. Pewna rodzina z Gołkowic Górnych
  5. Dziękujemy za ofiary na witraż do nowego kościoła.
  6. Rodzinom i osobom, które wpłacają ofiary na konto i  anonimowym Bóg zapłać
 10. Przypominamy o konkursie na najpiękniejszy różaniec ./konkurs z nagrodami/ .
 11.  W przyszłą niedzielę do puszek będą zbierane ofiary – zamiast Wielkiego Piątku/była pandemia/, na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej i pomoc dla chrześcijan żyjącym w Palestynie i Bliskim Wschodzie.
 12.  Spotkanie lektorów: we wtorek o godz.17.00.Ministrantów: w środę o godz. 16.00 w Skrudzinie; W Gołkowicach – w czwartek o godz. 17.00.
 13.  Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na spotkanie w piątki po Mszy Św. wieczornej .
 14. Przy wyjściu z kościoła można nabyć gazety: Gość Niedzielny; książkowe kalendarze rolnicze.
 15. Zapraszamy na zebrania wiejskie…  patrz kartki…………
 16. Informacja OSP Gołkowice: Jeden z witraży do nowego kościoła zostanie ufundowany przez Strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Gołkowicach Górnych. Druhowie wspólnie gromadzą na ten cel fundusze pochodzące wyłącznie z ich prywatnych środków. Witraż ufundowany z okazji 100 – lecia istnienia jednostki, który przypada w roku 2022 i będzie przedstawiał logo i symbole  naszej straży.
 17. Informacja o odpuście ku czci Świętego Franciszka w Skrudzinie: Odpust będzie w niedzielę 4 października Rego roku o godz. 15.00. W kaplicy nie będzie Mszy Św. o godz. 8.00 i nie będzie Nieszporów i Mszy Św. o godz. 15.00 w kościele.
 18. Dziękujemy wszystkim fundatorom, ofiarodawcom samochodu, kuponów, rzeczy na cegiełki i loterie fantową. Samochód osobowy wygrali Państwo: Lucyna i Jarosław Wojtal z Gołkowic Dolnych. Państwo Lucyna i Jarosław przekazali ten samochód na budowę kościoła. Samochód został sprzedany za 8000 zł . Dochód z cegiełek i loterii wyniósł 30.500 zł plus 8000 zł z samochodu. Bóg zapłać wszystkim za pomoc w zorganizowaniu i jej przeprowadzeniu. Dziękujemy Caritas Parafialnemu, Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży, Mateuszowi Witnik i wszystkim organizatorom.  Bóg zapłać.