Informacje

Katolickie  Stowarzyszenie  Młodzieży w Parafii Gołkowice istnieje od września 2015 roku. Grupa  składa się z 20 młodych osób, będących w różnym wieku, bowiem wśród nas znajdują się zarówno uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum oraz liceum. Spotkania formacyjne członków stowarzyszenia odbywają się w każdy piątek, po Mszy Świętej wieczornej, ich celem jest umocnienie wiary, duchowy  wzrost oraz poznanie  Słowa  Bożego, zapisanego na kartkach Pisma  Świętego. Staramy się, aby spotkania były urozmaicone, dlatego organizujemy także spotkania  integracyjne, zwłaszcza gdy do grupy dołączy ktoś nowy.  Kilka piątków w roku formacyjnym  przeznaczamy na oglądanie wartościowych, katolickich filmów. Działamy także w parafii  upiększając  śpiewem  niektóre  niedzielne  Eucharystie, angażując się w pomoc parafialnemu  oddziałowi  Caritas w okresie przedświątecznym. Dwie osoby z naszej grupy posiadają ukończony  kurs  Młodzieżowej  Szkoły Animatora, a jedna – szkolenie  I stopnia  KSM.  Za bardzo ważny element uznajemy  integrację z młodzieżą z całej diecezji, szczególnie naszego dekanatu, dlatego chętnie  uczestniczymy w spotkaniach  i  czuwaniach  dekanalnych.  Intensywnie działamy przez cały rok szkolny i nie tylko,  chociaż  wakacje są czasem odpoczynku  od  spotkań  formacyjnych, również  wtedy wielu z nas uczestniczy w pieszych pielgrzymkach, ukazując swoim życiem przykład do naśladowania . Jesteśmy otwarci na nowe, pełne  pomysłów  i  chęci do działania osoby, serdecznie zapraszamy młodzież do zaangażowania się  i dołączenia w nasze szeregi!

Spotkania w każdy piątek o godzinie 19:00!

KSM funkcjonuje w naszej parafii od 8 lat. Opiera się na aktywności podejmowanej przez młodych ludzi, a podstawę stowarzyszenia stanowią cotygodniowe spotkania. Ich celem jest umocnienie wiary i duchowy wzrost uczestników oraz lepsze poznanie Słowa Bożego. Przez cały rok czynnie angażujemy się w życie parafii. Wielu z nas należy także do LSO oraz Szkolnego Koła Caritas. Droga Krzyżowa ulicami parafii, kolęda misyjna, świąteczna zbiórka żywności, okręgowe spotkanie młodzieży, sprzątanie i dekorowanie parafialnego kościoła, turniej piłki halowej, wigilia młodzieży oraz wycieczka do Energylandii, udział w wydarzeniach diecezjalnych, to tylko ułamek podejmowanej działalności. W naszym oddziale nie brakuje również czasu na integrację! W wolnym czasie udajemy się na piesze, autokarowe i rowerowe wycieczki, organizujemy wieczory filmowe oraz zabawy.

Zapraszamy młodych ludzi z naszej parafii do czynnego zaangażowania w życie KSM Gołkowice. Czekamy na Was w salce katechetycznej już od pierwszego piątku września. Do zobaczenia!

KSM Parafia Gołkowice

Wydarzenia 2019 rok